производи

Фабрика директни pregalvanized steeltube заварени цевки

Краток опис:

Product Description Standard ASTM A523, BS EN10219 ,GB3091,ASTMA335M,BS 1387, GB/T9711 etc Material Q195, Q235, Q345; A200,A333 Gr6,A335 P5 etc Fabrication Plain ends, cutting, etc  Surface Treatment 1. PVC,black and color painting 2. Transparent oil,anti-rust oil 3. According to clients requirement Package Bundle;Bulk;Plastic bags ,etc    Others We can do special orders as customer’s requirement. We also can provide all kinds of steel hollow pipes. All the product...


детали за производот

Тагови производ

Опис на производот

1

стандард ASTM A523, БС EN10219, GB3091, ASTMA335M, BS 1387, GB / T9711 итн
материјал Q195, Q235, Q345; A200, A333 Gr6, A335 П5 итн
изработка Обичен завршува, сечење, итн
 Површински третман 1. ПВЦ, црна и боја сликарство
2. Транспарентен масло, анти-'рѓа масло
3. Во согласност со барањата на клиентите
пакет Пакет; Масовно, пластични кеси, итн
   други, пак, Ние може да направи специјални нарачки, како на барање на купувачот.
Ние, исто така може да обезбеди сите видови на шупливи цевки челик.
Сите процесот на производство се подготвени во согласност со ISO9001: 2008 строго

2

Процесот на производство

3

Информации на

4

Тијанџин Reliance компанија, е специјализирана за производство на челични цевки. и многу посебна служба може да се направи за вас. како што се завршува третман, на површината ќе заврши, со фитинзи, вчитување на сите видови на стоки големини во сад заедно, и така on.g

5

Нашата канцеларија е лоцирана во Nankai distric, градот Тијанџин, во близина на Пекинг, главниот град на Кина, и со одлична location.It трае само 2 часа од Пекинг Меѓународниот аеродром во нашата компанија со голема брзина rail.and стоката може да бидат доставени од нашата фабрика до пристаништето Тијанџин за 2 часа. може да се земе 40 минути од нашата канцеларија во Тијанџин Beihai меѓународниот аеродром со метро.

6

Извоз рекорд:

Индија, Пакистан, Таџикистан, Тајланд, Мјанмар, Австралија, Канада, САД, Велика Британија, Кувајт, Маурициус, Мароко, Парагвај, Гана, Фиџи, Оман, Чешка, Кувајт, Кореја и така натаму. поцинковани цевки stel

Пакување и испорака

7

Наши услуги:

1.Samples: слободен, но товарни ќе бидат платени од страна на вас.

2.Lenght: секоја должина може да се намали за вас.

3.Quality: прифати ИНСПЕКЦИЈА НА ТРЕТИ СТРАНИ.

4.OEM: Добро

5.Marking: лого, име на компанија, спецификација може насликани на цевки.

6.OC документи може да се нудат.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи