SPIRAL STEEL PIPE factory and suppliers | RELIANCE

RELIANCE METAL RESOURCE CO.,LTD

Jinghai District Tianjin City, China
  • adminylt@reliancesteel.cn
  • + 86-022-59518966

SPIRAL STEEL PIPE

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

производОпис

1

стандард BS1387, GB3091, ASTMA53, B36.10, EN1029 БС, GB / T9711 итн
материјал API 5L, ASTM A53 Gra, grb; STKM11, ST37, ST52, 16Mn, итн.
изработка Обичен завршува, сечење, итн
 Површински третман 1. ПВЦ, црна и боја сликарство
2. Транспарентен масло, анти-'рѓа масло
3. Во согласност со барањата на клиентите
пакет Пакет; Масовно, пластични кеси, итн
   други, пак, Ние може да направи специјални нарачки, како на барање на купувачот.
Ние, исто така може да обезбеди сите видови на шупливи цевки челик.
Сите процесот на производство се подготвени во согласност со ISO9001: 2008 строго

 

2

Процесот на производство

3

Информации на

4

Тијанџин Reliance компанија, е специјализирана за производство на челични цевки. и многу посебна служба може да се направи за вас. како што се завршува третман, на површината ќе заврши, со фитинзи, вчитување на сите видови на стоки големини во сад заедно, и така on.g

5

Нашата канцеларија е лоцирана во Nankai distric, градот Тијанџин, во близина на Пекинг, главниот град на Кина, и со одлична location.It трае само 2 часа од Пекинг Меѓународниот аеродром во нашата компанија со голема брзина rail.and стоката може да бидат доставени од нашата фабрика до пристаништето Тијанџин за 2 часа. може да се земе 40 минути од нашата канцеларија во Тијанџин Beihai меѓународниот аеродром со метро.

6

Извоз рекорд:

Индија, Пакистан, Таџикистан, Тајланд, Мјанмар, Австралија, Канада, САД, Велика Британија, Кувајт, Маурициус, Мароко, Парагвај, Гана, Фиџи, Оман, Чешка, Кувајт, Кореја и така натаму. поцинковани цевки stel

Пакување и испорака

7

Наши услуги:

1.Samples: слободен, но товарни ќе бидат платени од страна на вас.

2.Lenght: секоја должина може да се намали за вас.

3.Quality: прифати ИНСПЕКЦИЈА НА ТРЕТИ СТРАНИ.

4.OEM: Добро

5.Marking: лого, име на компанија, спецификација може насликани на цевки.

6.OC документи може да се нудат.


  • Претходно:
  • Следно:

  •